יום ראשון, 14 בפברואר 2010

החיפוש אחר עניין בבירת הנגבהכל התחיל מהזמנה לשבת בירוחם, דבר שהוביל לבוקר שישי בדרום, דבר שהוביל לחיפוש עניין בבית הנגב, באר שבע.
מכיוון שלא רבים הפעמים בהם כפות רגליי דורכות בעיר, עלו בי שאלות מי היא בכלל באר שבע, ומה יש לה להציע חוץ מגלידת באר שבע הנוסטלגית.

חמושה במצלמה, ועם זמן מוגבל מאוד (כי בכל זאת נסיעה מהמרכז לדרום אורכת כשעה וחצי), יצאתי לדרך לכיוון העיר העתיקה, עם פנטזיה לחזות בחומות מתפוררות ובאווירה ים תיכונית סטייל עכו.

אחרי הסברים רבים, הגעתי בסופו של דבר לצומת, בה התקיים מין שוק נחלת בנימין, עם מיטב חפצי האמנות של תושבי האיזור. לשאלתי היכן היא העיר העתיקה, פרש את שתי ידיו הרוכל, ואמר לי שממש פה, זו העיר העתיקה. למראה האכזבה שראה על פניי, קיבלתי מיני תדרוך על האטרקציות במקום: בניין המשטרה, המסגד ובית הקברות הבריטי. לאחר ביקור במקומות הללו, כי בכל זאת הסקרנות שלי הובילה אותי מראש לחיפוש ההזויי הזה, מסקנותיי הן: שאני לא מצאתי מה לעשות בבאר שבע, אלא אם כן חשקה נפשכם מאוד לבקר בקניון שצמוד לתחנה המרכזית, ואם לא, עזבו אתכם משטויות, סעו לירוחם, יש שם גמלים, אגם חביב עם ברווזים ואנשים מעניינים.

תגובה 1:

  1. אין מה לעשות בבאר שבע... אלא אם אתה סטודנט
    ואחלה בלוג ..

    השבמחק